Dijital Baskı

Dijital Baskı
05.10.2020
350

Reklamcılıkta çeşitli yöntemler kullanılıyor olmakla birlikte dijital baskı en çok tercih edilenlerden birisidir. Dijital ortamda bir tasarım hazırlanır ve ardında bu belirlenen materyalin üzerine basılır. Bu işlem birçok farklı materyallerin üzerinde uygulanabilmektedir. Arzu edilen her çeşit baskı bu yöntem ile basılabilmektedir. Birbirinden renkli ve farklı tasarımlar bu yolla reklamcılıkta kullanılabilmektedir. Dijital ortamda yaratıcılığın oldukça geniş olması da bu konuda kullanıcıya oldukça fazla hareket alanı sağlamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte tanıtım konusundaki çeşitlilikte dijital baskı sayesinde oldukça ilerlemiştir.

Dijital Baskı ve Sağladığı Avantajlar

Bu baskı yöntemi diğerleri ile karşılaştırıldığında oldukça avantajlı yönleri olduğu görülmektedir. Özellikle broşür yapımında sıkça kullanılan ofset baskıya kıyasla çok daha hızlı bir yöntemdir. Bilgisayar ortamında işletmenizi en iyi yansıtacak tasarımı kolayca basma imkânı sağlar. Boyut ve baskı çeşitleri olarak dijital baskı oldukça geniş imkânlara sahiptir. Yapısı gereği atık madde oluşturması diğerlerine nazaran daha azdır. Bununla birlikte dijital baskının sayı adeti olarak daha düşük basımlarda tercih edildiği de görülür. Maliyeti bakımından diğerleriyle çok fark olmamasına karşın işleri hızlıca halledebilir olması kullanıcı tarafından en fazla beğenilen özelliklerindendir.

Dijital Baskı Reklam Nasıl Yapılır?

Bilgisayar ortamında hazırlanan tasarım ve logoların kaliteli bir şekilde baskıya iletilmesi önemli bir husustur. Bu kaliteli aktarımı dijital baskı yöntemi ile sağlamaksa kolay ve hızlı bir yoldur. Basılacak materyaller folyo baskı, cephe kaplama, cam kaplama gibi şekillerde çeşitlilik göstermektedir. Bu sayede hemen her işletmenin ihtiyacına cevap verebilir bir uygulamadır. Özellikle cam baskı yönteminde kullanılan bu baskı çeşidi oldukça iyi bir reklam aracıdır. Delikli olan cam baskı folyosu içeriden dışarıyı görebilme fakat dışarıdan içerinin görülmesini engellemektedir. Görselliğin yanında bu gibi imkânların başarıyla sağlandığı Amade Reklam Ajansı bünyesinde, müşterilerimize daha birçok avantajlı hizmet sunulmaktayız. Araç kaplama işleminde de faydalanılan dijital baskı her türden tasarımınızı araçlarınıza başarıyla taşımaktadır. Özellikle güzellik merkezleri ve giyim markalarının gözdesi haline gelen dijital baskı cephe kaplamalar firmanın ihtiyacı olan tanıtımı geniş kitlelere duyurmaktadır.

Ürün Sipariş Formu

  ETİKETLER: ,
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Coşkun KARACA
  Coşkun KARACA
  Merhaba !
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?