trende

Hastane Tabelası

Hastane Tabelası
05.10.2020
512

Hastanelerin kurumsallığı açısından oldukça önemli olan tabela çeşitleridir. Hastanede kullanılan tabelaların olması gereken şekli hakkında bir yönetmelik bulunmaktadır. Buna göre sağlık kurum ve kuruluşlarının iç ve dış mekânlarında farklı çeşitlerde tabelalar tercih edilmektedir. Dikkat çekici ve dinamik tabelalardan ziyade profesyonel ve belirli fontlar eşliğinde hazırlanır. Özellikle acil servislerin tabelası konusunda belirli bir şekil bulunmaktadır. Ters C harfi kırmızı renginde bulunmakla birlikte acil yazısı mavi renkte işlenir. Süsleme hastane tabelası tasarımı için tercih edilememektedir. Sade olması gereken bu tabelaların üzerinde ışıklandırma şeklinde süslemeler yapılamamaktadır.

Hastane Tabelası Özellikleri

Farklı kısımlarda farklı ölçülerde olmak üzere tabela yapımına yönetmelikçe izin verilmiştir. Bina cephesinde kullanılacak hastane tabelası ölçüsü en fazla 20 metre kare olarak belirtilmiştir. Giriş kapısına ise 40 x 60 cm den fazla büyüklükte tabela konamaz. Acil tabelası için ise bu sınır 50 x 70 cm olarak belirlenmiştir. Ana yoldan uzak olması halinde ise bina giriş kapısı için kullanılacak tabelanın ölçüsü 100 x 80 cm’den fazla olamamaktadır. Bu ölçüler muayene ve diğer ayakta hasta bakan kuruluşlar için farklı değerlere sahip olabilmektedir. Bunlar dışında hastane ve diğer sağlık kuruluşları için pleksi tabela, kompozit tabela, pilon tabela gibi birçok çeşitte üretime ihtiyaç duyulmaktadır.

Hastane Tabelası Çeşitleri

Tabelalar akşam vakitlerinde ışıklandırma ve benzeri sunumlar ile oldukça dikkat çekici olsalar da aynı durum gündüz vakitleri için söylenememektedir. Açık ve sade bir görünüm ile dikkat çekilmesi gündüz vakti için daha kolay olmaktadır. Bunla birlikte doğru boyutlarda doğru malzemeler ile yapılacak hastane tabelası amacına ulaşabilecektir. Bunun dışında binanın içinde yer alan yönlendirme tabelaları hastalar için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Aynı şekilde açıklayıcı ve kısa ifadeler ile yazılacak dikkat çekici bir tabela olması hastane çalışanları ve hastaların faydasına olacaktır. Hastanenizin kurumsal kimliği ve profesyonelliğine yakışacak nitelikte hastane tabelası tasarımı için Amade Reklam Ajansı olarak hizmet vermekteyiz. Her çeşit işletmenizin tabelası içinfirmamız ile irtibata geçebilir; yüzde yüz müşteri memnuniyetine sahip ürünlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ürün Sipariş Formu

Hata: İletişim formu bulunamadı.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin KARACA
Hüseyin KARACA
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabiliriz?