Yönetmeliğe uygun Eczane Tabelası Örnekleri

Yönetmeliğe uygun Eczane Tabelası Örnekleri
13.12.2020
167

Yeni eczane tabelaları olmayan kurumlar cezalandırılacak!

Devlet tarafından belirlenmiş bu yasalara göre, Yeni Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelasına sahip olmayan kurumları ciddi bir ceza bekliyor. Haksız rekabet ortamını engellemek ve göz kirliliğini önleme bakımından verilmiş olan bu karar sebebiyle pek çok eczane mağdur olsa da, bu alanda sıklıkla araştırmalar yapmayı sürdürüyor. Türkiye’nin en donanımlı tabela firmalarından birisi olarak, pek çok eczaneye sunmuş olduğumuz Yeni Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelası hizmetlerini sürdürmeye devam ediyoruz!

Tercihlerinizi bizlerden yana kullanmak ve bu alanın önemli bir hizmetini tarafınıza ulaştırabilmek bakımından öncü adımlar atmaktayız. Siz de hemen tercihinizi bize yönlendirin, Yeni Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelası adı altında satışa sunulan bu hizmetleri satın alma olanaklarına sahip olun. Uygun fiyat ve yüksek kalite prensibinden şaşmayan firmamız, sizlere bu alanın dikkat çeken ürünlerini direkt olarak satın alma fırsatları vermekten geri kalmıyor! 

Yeni Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelası fiyatları!

Yeni Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelası fiyatları araştırmalarını yapmaya son verin! Her bütçeye uygun olan tabela tasarımlarını, birinci sınıf malzeme kalitesiyle ulaştıran firmamız bu noktada sınır tanımıyor. %100’e kadar birinci sınıf malzeme kalitesiyle ön plana çıkan ve tamamen sizlere uygun olan tasarımları doğrudan ele alma şansları vermekten geri kalmıyoruz. Siz de bu alanda isim yapan tasarımları ele almak ve değerlendirmek için hemen tercihinizi bizlerden yana kullanın.

Bilindiği gibi 1 Nisan 2017 tarihi itibariyle tüm eczanelerin, Eczane Tabelasına geçiş yapması zorunlu kılındı. Bunun temel sebebi ise;

 • Eczaneler arası oluşan haksız rekabeti engellemek,
 • Göz kirliliğinin önüne geçmek

Olarak bildirildi. Pek çok eczane bu durumdan rahatsız olsa da, ceza ile karşılaşmamak bakımından hizmetleri birinci sınıf kalite ile sunan tabelacı arayışlarını sürdürmektedir. Sizlere Yeni Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelası konularına istinaden en kaliteli hizmetleri aktarmaktayız!

Standartlara en uygun eczane tabelaları!

Standartlara tamamen uygun ve Tabela sunumlarını yapan firmamız, alanının lider konumunda yer almaktadır. Tercihlerinizi bizlerden yana kullanmak ve Türkiye’nin en donanımlı teknik kadrosundan tabela siparişi vermek ister misiniz? Hemen tercihinizi bize yönlendirebilir, bu sayede yönetmeliklere uyum sağlayan bir tabela sahibi olarak beklenmedik cezalardan kurtulabilirsiniz.

Işıklı, tüm mevsim koşullarına uygun olan, paslanmaz yapısı ve uzun vade de garanti sürecini alanında barındıran tabela çeşitleri bu adreste sizleri bekliyor! Yeni Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelası adı altında siparişlerinizi vermek ve firmamızdan bu alanda hizmetler almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçmekten geri kalmayın. Tamamen donanımlı ve kapsamlı hizmetleri ışık hızında sizlerle buluşturmayı ihmal etmiyoruz. Müşteri memnuniyeti esaslı çalışarak, uygun görülmüş tasarımları tarafınıza ulaştırıyoruz.

Eczane Tabela ve Reklam Yönetmeliği Değişiklikleri Nelerdir?

Amaç MADDE 1- Eczane Tabelaları Yönetmeliği ve Bu Kılavuz ile ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin levhalarında aynı standartların kullanılması sağlanmıştır. Hastaların eczanelere erişiminin kolaylaştırılması, farklı standartlarda eczane levhası kullanılması halinde ortaya çıkan görsel kirliliğin ve eczaneler arası haksız rekabetin önlenmesi amaçlanmıştır.

Kapsam MADDE 2- 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’a göre açılmış serbest eczaneleri kapsar.

Dayanak MADDE 3- Bu kılavuz 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanuna uygun olarak; 12/04/2014 tarihli ve 28970 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmeliğin 25 inci maddesine göre hazırlanmıştır.

Yeni Eczane Tabelaları Ölçüleri Nelerdir?

Eczane Levha Standartları MADDE 4- (1)

Eczane levha standartları ve Eczane Tabelaları Yönetmeliği ölçüleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

 1. a) Eczane Tabela Standart1

Beyaz Tabela: 150 x 50 cm
Kırmızı Tabela: 200 x 45 cm
Eczane Harf Yüksekliği: 25 cm
Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 9 cm

Beyaz Tabela: 225 x 80 cm
Kırmızı Tabela: 300 x 70 cm

Eczane Harf Yüksekliği: 38 cm

Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 14 cm

 1. a) Eczane Tabela Standart2

400 cm ve üzeri zemin ölçüsüne sahip eczanelerde beyaz zemin 300x100cm olacaktır. Sadece kırmızı tabela zemine göre büyüyecektir.


Eczane Tabelaları Kübik Kabartmalı Pleksi Kutu Harf Levha Teknik Özellikleri

MADDE 5- (1) 2m, 3m, 4m ve 4m üzeri eczane cephesine sahip eczaneler için oluşturulan levha standartları ve uygulamaya ilişkin özellikler aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

 1. a)Taşıyıcı Konstrüksiyon

5.1.a.1. Konstrüksiyonu oluşturan tüm elemanlar demir profil malzeme olacaktır.

5.1.a.2. Taşıyıcı konstrüksiyon alt ve üst yatay profilleri minimum 30*30*2 mm et kalınlığında demir profil olacaktır. Profil, konstrüksiyon içine su girişini engelleyen türde olacaktır.

5.1.a.3. Ara taşıyıcı profiller 30*20*2 mm olup, söz konusu ara kayıtlar, maksimum 100 cm aralıklarla alt ve üst yatay profillere kaynak yapılacaktır.

Taşıyıcı karkasın esnememesi için her dikey profil ile yatay profil arasına 45 derece açı ile minimum 30*20*2 mm demir profil payanda kaynatılacaktır.

5.1.a.4. Profillerin tamamı antipas boya ile boyanacaktır.

5.1.a.5. Konstrüksiyon arka yüzeyi 0,50 mm et kalınlığındaki gofrajlı alüminyum ile kapatılacaktır.

 1. b)Alüminyum Kasa

5.1.b.1. Alüminyum kasaların tamamı kırmızı ve beyaz zeminler 2mm kalınlığındaki alüminyum olacaktır. Üst taban kırmızı alt zemin alüminyum kasanın derinliği 5cm, üst beyaz alüminyum kasa, yan alın kırmızı alüminyum kasa derinliği bükümler dahil 12cm olacaktır.

5.1.b.2. Alüminyum kasa, kırmızı alın ve yan alınların tamamı RAL 3020 renkte elektrostatik toz boya yapılacaktır. Beyaz üst zemin alüminyum kasa RAL 9003 renkte elektrostatik toz boya yapılacaktır.

5.1.b.3. Boya öncesi kromatlama ve alodine işlemi uygulanacaktır.

5.1.b.4. Kaynak atıkları tıraşlanarak düzeltilecek ve astarlanacaktır.

5.1.b.5. Kasa parçalarının birleşimlerinde aynı kotun tutturulmasına dikkat edilecektir.

5.1.b.6. Üst alın kırmızı alüminyum zeminlerin birbirlerine bağlantısı alttan geçme alüminyum profil ile yapılacaktır. Yan yana gelen parçalar arasında açıklık kalmayacaktır.

5.1.b.7. Kırmızı taşıyıcı levha takılacak zemin ölçüsünde olup, boy 70cm olacaktır. Üzerine gelecek beyaz levha boyu 15cm alt ve üst çıkış sağlayacak şekilde 100cm olacaktır.

Eczanenin giriş kapısının konumuna bakılmaksızın, eczane ve eczane isminin yer aldığı beyaz zeminli levha, kırmızı zeminli taşıyıcı levhanın sağ ve sol tarafında eşit pay kalacak şekilde ortalanarak monte edilecektir.

5.1.b.8. Beyaz zemin, kırmızı üst alın üzerine modüler sistem olarak takılacaktır. Modülerlik sayesinde değişim kolay olacak ve alt zemine hasar vermeyecektir. Modüler beyaz zemin takıldığında, montaj vidaları ve profilleri kesinlikli görünmeyecektir.

5.1.b.9. Beyaz Zemin, 300x100cm olacaktır. Eczane yazısı, pleksiglas prizma üçgen harf fon baskı uygulaması yapılacaktır. Fon baskı uygulamasında 4mm kırmızı pleksiglas kullanılacaktır.

Işık geçirgenliği ve ışığın homojenize olması için difüzyonlu pleksiglas kullanılacaktır. Yazı karakteri (font) Avenir Next Pro bold, kübik, 3 boyutlu olacaktır. Yazı karakterinin harf büyüklüğü ve ara boşlukları aşağıdaki çizimlerde detaylandırılmıştır.

5.1.b.10. Beyaz zemin üzerinde eczane ismi büyük harflerle ışıksız folyo olarak alüminyum zemine uygulanacaktır. Kırmızı yan alın alüminyum, içine dikine Eczane yazısı dekupe edilecek, içine beyaz 3mm pleksiglas kullanılacaktır. Eczane ismi karakteri (font) Avenir Next Pro olacaktır, Harf yüksekliği 20cm olacaktır. Teknik detayları aşağıdaki çizimde yer almaktadır.

5.1.b.11. Levhaların ışıklı yada ışıksız olması eczacının insiyatifinde olup, ışıklı levhanın tercih edildiği eczanelerde sadece ‘’ECZANE’’ yazısında led aydınlatma kullanılacak, eczane isminde hiçbir şekilde aydınlatma olmayacaktır.

Eczane Levhası Teknik Çizimleri

MADDE 6- Eczane Tabelaları Yönetmeliği ilişkin teknik çizimler aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

 • ECZANE H: 50cmDifüzyonlu Pleksiglas
 • Prizma Üçgen (kübik) Kutu Harf
 • Yazı karakteri: Avenir Next Pro Bold
 • Eczane ismi H: 25cm
 • Siyah Folyo
 • Yazı karakteri: Avenir Next Pro
 • Alt zemin 2 mm alüminyum
 • Elektrostatik boyalı malzeme
 • Ral 3020 (bayrak kırmızısı)
 • Üst zemin
 • 2 mm alüminyum
 • Elektrostatik boyalı

ECZANE TABELASI YÖNETMELİĞİ 2021’E KADAR UZATILDI.

Gelen itirazlar ve şikayetler üzerine, mevcut eczane tabelası olanlar ve yeni eczane tabelası yaptıracaklar için Eczane Tabelası Yönetmeliği uygulaması geçici süreliğine ertelendi. Yeni açılış yapacak eczaneler için 31 Aralık 2017’ye kadar zorunluluk uzatıldı. Hali hazırda işleyen mevcut eczaneler için de bu süre 31 Aralık 2021’e kadar uzatıldı. Bu tarihlerden sonraki yapılacak olan denetlemelerde Eczane Tabelası Yönetmeliği standartları kabul edilerek eczane tabelası yaptıranlar için bu şartnamedeki standartlar  yaptırılıp uygulanabilecek.,

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Coşkun KARACA
  Coşkun KARACA
  Merhaba !
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?