trende

İstanbul Eczane Tabelacısı

İstanbul Eczane Tabelacısı
13.12.2020
235

Eczane Tabelası Nedir? Neden Dikkat Çekici Olmalı?

Eczane tabelası, eczanelerin daha kolay bulunması, fark edilmesi ve diğer tabelalardan da ayırt edilebilmesi için standart hale getirilmiş eczane tabelalarına verilen genel isimdir. Eczane tabelaları, 2014 senesinde yürürlüğe giren kanunla kırmızı – beyaz renklerle, kullanılacak malzemeler ve tanımlanan ölçüler ile standart hale getirilmiştir.

Standartların oluşması göz aşinalığını sağlayarak eczanelerin daha olay bulunmasını ve ayırt edici olmasını sağlamaktadır. Günümüzde tüm eczanelerde bu standartların uygulanması zorunludur. Amade Reklam olarak eczaneniz de yönetmelik şartlarına uyacak kaliteli ve uygun maliyetli tabelalar ile hizmetinizdeyiz.

Yeni Eczane Tabelası Yönetmeliği Detayları Nelerdir?

Eczane Tabelası Yönetmeliği, 2014 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmelikle ülkemiz genelinde hasta ve ihtiyaç sahiplerinin eczanelere erişimlerini kolaylaştırmak, farklılıkları ortadan kaldırarak haksız rekabeti önlemek yanı sıra farklı tabela sistemleri ile görsel kirliliği de önlemek hedeflenmiştir.

Daha detaylı bilgi için Sağlık Bakanlığı Eczane Levha Standartları Kılavuzu bağlantısına tıklayarak kolayca inceleyebilirsiniz.

Eczane tabelalarının ışıklı ya da ışıksız tabela olması eczacının inisiyatifine bırakılmıştır. Eğer ışıklı tabela tercih edilirse, sadece ‘’ECZANE’’ yazısı kısmında led aydınlatma kullanılabilinir. Tabelada yer alan eczane isminde hiçbir şekilde aydınlatma kullanılamaz. Ayrıca kılavuz eczane harflerinin de kırmızı pleksi vakumdan yapılmasını da zorunlu kılmıştır.

Yeni Yönetmelik Eczane Tabelası Ölçüleri

Eczane Tabelası Fiyatları

Yönetmeliğe uygun kırmızı beyaz eczane tabela fiyatları çeşitli ölçülere ve kullanılan malzemeye göre, hazırlanacak kasanın içerisinde kullanılacak led adetlerine göre maliyetler değişmektedir.

Hemen Arayın Fiyat Alın

Eczane Tabelası Çeşitleri Nelerdir?

Eczane tabelaları iki adettir. Bir tanesi zeminde, ön cephede kullanılan ve üzerinde eczane yazısı ile eczanenin isminin yer aldığı zemin eczane tabelasıdır. Diğeri ise daha görünür alanda konumlandırılan ve üzerinde sadece “e” harfinin olduğu kutu harf eczane tabelasıdır.

Eczane tabelası Yönetmelik kapsamında, hem ön cephe eczane tabelası hem de eczane harf tabela ölçüleri tanımlanmıştır. Kılavuzda tabelalarda kullanılacak renklerden, kullanılacak.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin KARACA
Hüseyin KARACA
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabiliriz?