+90 212 436 28 28

Sosyal Medyada Biz}

Talep Formu
Ürün, hizmet veya sorularınız için aşağıda bulunan Talep Formu'na tıklayarak form üzerinden bizlerle iletişim kurabilir fiyat teklifi alabilirsiniz .
Talep Formu

Eczane Tabelası

Sağlık sektöründeki hızlı büyüme ve gelişme  eczane gibi kurumların yaygınlaşmasını sağlamış ve günümüzde neredeyse her mahalle ve semtte bir çok eczane kurulmuştur. Çünkü , ilaç satın alma gibi durumlar insani olarak büyük önem taşımakta ve bu nedenle eczane gibi kurumlara sık sık ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde  insan hayatında bu denli öneme sahip olan kuruluşların, insanların algısında yer edinmesini sağlamakta kaçılmaz ihtiyaçlardan birisi olarak kendisini göstermektedir.

Eczane tabelası tam da bu noktada büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle acil durumlarda ve nöbetçi eczane bulma durumunda insan algısında aranan ilk özellik, ışıklı ve görünür tabelalardır. Bu nedenle insan hayatında büyük bir önem arz eden eczane gibi kuruluşların bulundukları yeri belli edecek şekilde, ilgi çekici tabelalara sahip olması gerekmektedir.

Eczane Tabelası Yönetmeliği

Eczane tabelası yönetmeliği 2014 yılında sağlık bakanlığı tarafından onaylı ve resmi gazetede yayınlanan bildiri ile yürürlüğe giren standart tabela modelidir. Ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin levhalarında aynı standartların kullanılması sağlanarak hastaların eczanelere erişiminin kolaylaştırılması, farklı standartlarda eczane levhası kullanılması halinde ortaya çıkan görsel kirliliğin ve eczaneler arası haksız rekabetin önlenmesi amaçlanmıştır.

Eczane Tabelası Modelleri

Eczane tabelası modelleri tasarım ve uygulama açısından önceden her eczane için farklı farklı tasarlanıyordu. Yeni yönetmelik ile beraber bu ortadan kalktı ve belirli standartlar içinde tasarımlar aynı olması şartları koyularak yasalaştı. Örnek yapılmış yasaya uygun eczane tabelası tasarımlar Amade Reklam tarafından aşağıda sunulmuştur. Bizlere telefon ile 0212 436 28 28 numrasından ve ayrıca mail yolu ile info@amadereklam.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Yeni eczane tabelası yaptırırken bu pdf dosyadaki yasal düzenlemeyi reklamcınızdan isteyip, farklı yapılacak uygulamalar ile paranızı çöpe atmayınız.