trende

Eczane Tabelası KAYSERİ

Eczane Tabelası KAYSERİ
30.01.2021
176

Eczanelerin daha kurumsal, kolay bulunabilir ve diğer kurum ve firmalardan ayırt edilebilir olmasını sağlayan kırmızı ve beyaz renklerle oluşturulan tabela modeline eczane tabelası denilmektedir. Eczane tabelaları tek tip uygulaması 2014 yılında yürürlüğe girmiş olmasına rağmen resmi gazetede yayınlansa da bugün tam olarak geçiş sağlanması zorunlu hale getirilmiştir.

Eczane tabelaları zeminleri kompozit olmak kaydı ile eczane harfleri vakum yapılması uygun görülmüştür. Yeni dönemde uygulanması zorunlu bir diğer husus ise tabelaların ışıksız olmasıdır. Sadece “ECZANE” yazısı ışıklandırılıp diğer kalan yerler ışıksız olması zorunlu tutulmuştur. Yeni uygulanacak yönetmelik ile haksız rekabet ortamı ortadan kaldırılması planlanmıştır.Eczane Tabelası Fiyatları

Eczane tabelası fiyatları eczanelerin cepheleri ve yapılacak tabelanın genişlik ve uzunluk ölçüleri ile hesaplanıp çıkarılmaktadır. Tabela fiyatı hesaplanırken sadece eczane tabelasına özgü olan standartlar göz önünde bulundurularak fiyatlar çıkarılmaktadır. Bunlardan ilki yapılacak tabelanın ışıksız olması. Yeni kanuna göre tüm eczane tabelalarına ışıksız olma zorunluluğu getirilmektedir.
Yalnız “Eczane” yazısı istenirse ışıklandırılacaktır. Ayrıca yapılması zorunlu bir diğer husus ise tabelada kullanılacak standart “ECZANE” harflerinin kırmızı pleksi vakumdan yapılması zorunluluğudur. Bu yeni faktörler göz önünde bulundurulduğunda eczane tabelası fiyatı hakkında daha detaylı ve doğru fiyat çıkarılması muhtemeldir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1-1024x382.jpg

Eczane Tabelası Yönetmeliği

Eczane tabelası modelleri tasarım ve uygulama açısından önceden her eczane için farklı farklı tasarlanıyordu. Yeni yönetmelik ile beraber bu ortadan kalktı ve belirli standartlar içinde tasarımlar aynı olması şartları koyularak yasalaştı. Örnek yapılmış yasaya uygun eczane tabelası tasarımlar Amade Reklam tarafından aşağıda sunulmuştur. Bizlere telefon ile 0212 436 28 28 numrasından ve ayrıca mail yolu ile info@amadereklam.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Not: Yeni eczane tabelası yaptırırken bu pdf dosyadaki yasal düzenlemeyi reklamcınızdan isteyip, farklı yapılacak uygulamalar ile paranızı çöpe atmayınız.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 2-8-473x358-1.jpg

Eczane Tabelası İle İlgili Bilinmeyenler?

Eczane Tabela

Eczane tabelası, eczanelerin bulunduğu yeri simgeleyen, kolaylıkla diğer tabelalar ile ayırt edilmesi için standart bir şekilde tasarlanan ve sağlığı simgeleyen renkler ile renklendirilmiş tabelalara verilen isim olarak söyleyebiliriz. 2014 yılında yürürlüğe girmiş olan kanun ile birlikte eczane tabela renkleri kırmızı ve beyaz olarak, kullanılan malzeme ile kullanımı standart hale getirilmiştir. Standart şekilde tasarlanan eczane tabelaları göz aşinalığı sayesinde rahatlıkla bulunmasını kolaylaştırmakta. Hemen hemen tüm eczaneler günümüzde aynı standartlaşmış olan eczane tabelalarını kullanmak mecburiyetindedir. Amade Reklam olarak tüm eczane tabelalarını kanuna uygun bir şekilde tasarlayarak hem kaliteli hem pratik bir şekilde uygun maliyetler ile hizmet sunmaktadır.

Eczane Tabelası Yönetmeliği

Sağlık Bakanlığınca 2014 yılında resmen onaylanan, eczane tabela yönetmeliği resmi gazete de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yayımlanan bu yönetmelikle ülkemizdeki hasta olan ve ihtiyaç sahibi olan bireylerin eczanelere rahatlıkla erişebilmelerini ve farklı olan tabelaların kullanımının yasaklanıp rekabeti ortadan kaldırmayı ve görsel kirliliğin önüne geçmek hedeflenmiştir. Eczane tabelasının ışıklı veya ışıksız olması tamamen eczane sahibinin kendi isteği doğrultusuna göre kullanımı serbest olmuştur. Bunun dışında eğer eczane sahibi ışıklı tabela kullanmak isterse, yalnızca “Eczane” yazısı led ışıklar ile aydınlatılabilir. Tabela da eczane ismi dışında hiçbir durumda aydınlatma kullanılmamaktadır. Diğer yandan eczane harfinin kırmızı şekilde pleksi vakumlardan yapılması da mecburi kılınmıştır.

Eczane Tabela Fiyatları

Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu yönetmelik çerçevesinde kırmızı-beyaz eczane tabela fiyatları hem ölçülere göre hem de kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyat değişmektedir. Diğer yandan ekstra olarak tabela içerisinde kullanılan led sayısına göre elde edilecek maliyet ele alınarak fiyatta değişiklikler söz konusu olmaktadır. Bunun için en iyi fiyatı almak ve kaliteli bir şekilde hizmet almak için Amade Reklam Tabela ile iletişim kurabilir, hızlı şekilde yanıt alabilirsiniz.

Eczane Tabela Çeşitleri

Eczane tabelası iki şekilde tasarlanmaktadır. İlk olan tabela tasarımı, mağazanın ön cephesinde kullanılması ve üzerine eczane yazısının sade bir şekilde yazılmasıyla tasarlanan tabela çeşididir. Diğer tabela çeşidi ise uzak mesafeden görüldüğünde eczane olduğunu simgeleyen ve çok daha görünür alana konumlandırılarak üzerine yalnızca “e” harfi yazılan kutu şeklinde tasarlanan eczane tabelalarıdır.

Eczane Tabelası Tasarlanırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Eczane tabelaları, yönetmeliğin belirlemiş olduğu standartlara uygun şekilde tasarlanması oldukça önemlidir.  Yönetmelik tarafından belirlenen ölçüler dikkate alınarak tasarlanması gerekir. Zemin ölücüsü 200 cm, 300 cm ve 400 cm olacak şekilde tasarlanması gereklidir. Ölçü standartlarına uygun şekilde kırmızı-beyaz kısımlarının yanı sıra pleksi kabartmanın harf büyüklüğü ve eczane yazısının harf yüksekliği de yönetmeliğe uygun şekilde belirlenmiştir. Eczane tabelası yaptırılmak istendiğinde, taşıyıcı konstrüksiyon olması ve kasasının alüminyum olması oldukça önemlidir. Tasarımı dışında imalatının yapılması aynı zamanda montajı sırasında kaliteden öğün vermeden iyi malzemeler ile kullanılarak yapılması, bu tabelaların oldukça uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Yürürlükte olan yasaya bağlı olarak tasarımı ve imalatı uygun olmayan tabelaların yapılmasına dikkat etmezseniz size maddi açıdan büyük kayıplar verebilir. Bunun için hem maliyetten kaçınmayan ve yürürlüğe uygun şekilde imalatı ve montajı yapılan yerleri iyi araştırmanız gerekir. Diğer yandan bu durumları yaşamak istemiyor ve kaliteli bir hizmet anlayışı ile çalışan firma bulmakta da zorluk yaşıyorsanız eğer, Armade Reklam aradığınız yer olabilir. Hem hızlı ve güvenilir çalışma potansiyeli ile müşterilerin hızlı cevap verebiliyor aynı zamanda yürürlüğe uygun bir şekilde isteğiniz doğrultusundaki eczane tabelalarını size göre montajını ve imalatını gerçekleştiriyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin KARACA
Hüseyin KARACA
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabiliriz?