trende

Çikolata Şelalesi Standı

Çikolata Şelalesi Standı
09.12.2020
296

Çikolata Şelalesi

Amade Reklamda Öne Çıkan Tabela

Çikolata şelalesi son zamanlarda özellikle AVM ‘lerde görmeye alıştığımız stantların başında geliyor. Hem görsel oalrak hem de damak tadımıza hitap eden bu stantlar, kendini şımartmak isteyen müşterilerin uğrak yerlerinden birisi. Özellikle de kadın ve çocukların rağbet gösterdiği Çikolata şelalesi için, şeşitli firmalar bayilik vermeye devam ediyor.

Bildiğiniz gibi çikolata, besleyici niteliklerinin yanı sıra, hemen hemen hiç kimsenin hayır diyemediği gıdalardan biridir. Çikolatayı sıvı halde ve çeşitli meyvelerle bizlere sunan çikolta şelaleleri de, bu nedenle oldukça rabet gören franchising ürünlerindendir.

Çikolata Şelalesinde Ne Satılır?

Çikolata Şelaleleri sıcak ve sıvı çikolatayı, çikolata severlerle buluşturuyor. Sıcak çikolatanın yanı sıra, çikolatanın beraberinde servis edilen, daha doğrusu çikolatanın üzerine döküldüğü meyveler de, çikolata şelalelerini vazgeçilemeyecek bir lezzet haline getiren diğer bir etken. Çeşit çeşit meyvelerle sağlıklı bir tüketim yaparen, sıcak çikolatayla kendini şımartıyor müşteriler. Bir taşta iki kuş yani.
Çikolata keyfinin yanında, yan ürün olarak çeşitli içecekler de, bu standlarda satılan ürünlerden.

Çikolata Şelalesinde Çikolata Nasıl Sunulur?

Çikolata şelalesi standları ürünlerini hem külah, hem de kağıt tabaklarda sunabiliyorlar. Burada seçim müşteriye kalıyor ve müşteri damak tadına göre çikolatasını seçiyor.
Seçilen meyveler külahlara veya tabaklara koyulduktan sonra, çikolatanın eşsiz lezzetiyle meyveler daha da şenleniyor. İsteğe göre bu şenliği fındık, ceviz, hindistan cevizi gibi farklı tatlarla daha da şenlendirmek mümkün.

Çikolata Şelalesi Yatırım Maliyeti?

Amade reklam olarak düşük bir bütçe ile, bir Çikolata şelalesi standına siz de sahip olabilirsiniz. Çikolata şelalesi yatırımlarının franchising bedelleri 20-30 bin TL civarında. Bu fiyata, franchising bedeli, standınız için gerekli techizat ve çalışan eğitimi gibi bedeller dahil. Bir sefere mahsus ödenecek bu tutardan sonra, seçeceğiniz lokasyona göre, giderleriniz de değişecektir. Tabi bir de franchising bedeli almayan markalar var. Bu firmalardan alacağınız bir bayilik de başlangıçta maliyetinizi bir hayli düşürecektir.

Bu stand açtıktan sonra, stand kirası, çalıştıracağınız eleman ücreti ve dükkan giderleri, hesaba katmanız gereken önemli giderler olacaktır. Seçeceğiniz lokasyonun yoğunluğuna ve müşteri kitlesine göre de, yatırımınızın geri dönüşü farklılık gösterecektir.

Bildiğiniz gibi Çikolata şelalesi yatırımında hitap edilen kitle, ağırlıklı olarak çocuklardır. Çocukların yoğun olduğu yerlerde veya avm ler gibi insan yoğunluğunun çok olduğu yerlerde açılacak bir stant , sizin için oldukça karlı bir yatırım olacaktır.


Çikolata Şelalesi Neden Kazanır?

Çikolta Şelalelerinin ana ürünü tabiki çikolata. Çikolatanın yanında, hemen her seferinde ürüne dahil edilecek meyveler de, ikinci en önemli ürününüz. Son olarak içecekler.

Ortalama 10-15 liraya satılan Çikolata Şelalesi külahları veya çikolata tabakları, yanında vereceğiniz ambalaj malzemeleri dahil, ortalama 3-4 liraya mal olacaktır. Bu maliyetlere elde edeceğiniz ürününüzü, rahatlıkla 10-15 lira gibi fiyatlarla satabilecek, kazancınıza kazanç katabileceksiniz.

Ana ürünlerin yanında satılacak içeçekler de, artı olarak kazancınız da önemli bir yer tutacaktır.

Tabi ki burada, Çikolata Şelalesi bayiliği alacağınız firma fiyat politikanızda etkin olacaktır. Her firmanın belli bir fiyat politikası olduğundan, satacağınız ürünlerin fiyatları da net olacaktır.


Çikolata Şelalesi İçin Neler Gerekli?

Çikolata şelalesi yatırımı için genel olarak kullanılan konsept kiosk konsepti. Kuracağınız bir kioskta, bir veya iki adet şelale, meyvelerin yer alacağı vitrin, ambalaj ürünlerinin depolanacağı alanlar, tezgah, mini mutfak ve içecekler için bir buzdolabı yer alacaktır. Kioskunuzdaki bu temel malzemeleri, franchising aldığınız firmalardan temin edebilirsiniz.

Önemli olan ilk adım, Çikolata Şelalesi için seçeceğiniz markayı belirlemektir. Farklı markaların farklı konsetpleri, farklı ürün yelpazeleri ve farklı giriş bedelleri vardır. Sizin için en uygununu seçtikten sonra, ikinci önemli adım, lokasyon belirlemektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin KARACA
Hüseyin KARACA
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabiliriz?