trende

Çatı Tabelası

Çatı Tabelası
25.08.2020
459
Çatı Tabelası Nedir?

Çatı Tabelası

Çatı Tabelası; günümüz modern şartlarına uygun şekilde hem ışıklı hem ışıksız şekilde açık hava reklamcılığı için tasarlanan tabela modeline denmektedir. İstenilen kullanıma göre dizaynı yapılan ve uzun ömürlü kullanımlar sunmaktadır. Çatı tabelası ne kadar büyük görünse de alüminyum malzeme kullanıldığından dolayı oldukça hafiftirler. İstenildiği gibi ister paslanmaz ister galvaniz malzemeler kullanılarak da üretimi yapılabilmektedir. Çatı tabelası yapımında kullanılan malzemeler her türlü hava koşullarına dayanıklı hale getirilmektedir. Ayrıca çatı tabelası olacak yerin yüksekliğine bağlı olarak da imalatı tasarlanabilmektedir. Binanın yüksekliği, harflerin büyüklüğü gibi durumlar bu unsurlar arasında yer almaktadır. Tabelaların dizaynı düzenli ve sağlıklı olabilmesi de bu durumları ele aldığını söyleyebiliriz.

Çatı Tabelası İmalat Aşamaları

İstenilen boyutlara göre tasarımı yapılan çatı tabelaları tamamen istenilen markaya göre hem boyutu hem şekilli olarak imalatı yapılabilmektedir. Çatı tabelası uygun şekilde yapılabilmesi için bazı imalat aşamalarından geçer. Teknik çizimi yapılan çatı tabelasının boyutlarına göre malzeme kalınlıkları belirlenerek router yardımı ile kesilip imalata hazırlanır. İmalatın daha sonra ki aşamasında yapılacak olan harfin yan bant kalınlığı ve yükseklik mesafesi harfin boyutuna uygun şekilde ayarlanır. Harflerin dönüş noktası bilgisayar üzerinden hesaplanarak derz frezesi ile yan bant kanalları açılır. Ardından ilk derzlerin açıldığı nokta ile özel bir kaynak makinesi yardımıyla puntalanarak harfin tüm bölgesine uygun şekilde kaynatılır ve harflerin tasarlanmasında ön imalat tamamlanır. Yarı mamul şeklinde hazırlaması yapılan çatı tabelası harfleri gerekli olan temizlik ve polisaj uygulaması yapıldıktan sonra belirlenmiş veya istenilen renklere göre eloktrostatik boya uygulanır. Sonraki aşama da ise aydınlatmanın nasıl olacağının hesabı yapılıp ledler döşenmeye başlanır. Bu işlemlerden sonra haf üzerinde uygun kalınlıkta pleksi malzeme özel tasarım ile bağlantı tırnakları yardımıyla bağlanarak harflerin imalatı sonlanmış olur. Bu şekilde üretimi yapılan harfler, çatı tabelası, çatı tabela harfleri, bina tabelası, ışıklı ve ışıksız harfler, harf büküm gibi ifadeler kullanılır.

Çatı Tabelası Uygulama Aşaması

Çatı tabelası imalatı yapıldıktan sonra uygulama işlemleri başlatılır. Uygulama yapılacak olan alan içerisinde veya alanda daha önce statik hesabı yapılmış bir çelik kontrüksiyon taşı kaidelerin montaj işlemleri yapılır. Ardından harfler bu taşı profil üzerinde uygun bir şekilde montajı yapılıp uygulama işlemleri doğru bir şekilde tamamlanmış olur. Uygulama sırasında meydana gelebilecek sorunları tecrübeli çalışma sistemimiz ile elde etmiş olduğumuz çözüm yolları ile çabucak sorunlara cevap vermekteyiz.

Çatı Tabelası Fiyatları

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte art arda kendini geliştirmeyi meslek edinmiş ekibimiz ile açık hava reklamcılık konusunda geliştirmiş olduğumuz faaliyetler kapsamında müşterilerimizin isteklerini en doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlamış bulunmaktayız. Yenilikçi tasarımlar ile gerçekleştirilmiş olan çalışmalardan sizde faydalanmak isterseniz eğer Amade Reklamcılıktan hizmet alabilirsiniz. Aynı sektör içerisinde faaliyetlerini sürdüren kişilerin reklamcılık alanlarındaki eksiklikleri nedeniyle tam anlamıyla doğru hizmet verememektedir. Bu bakımdan iyi bir hizmet anlayışımız ile ve ileri teknolojik çalışmalarımız ile bunların önüne geçmiş bulunmaktayız. Çatı tabelaları fiyatları yapılan hizmetler ve imalattaki kaliteye göre değişiklik gösterebilmektedir. Fiyatların belirlenmesi için öncelikle isteğiniz doğrultusunda gerçekleştirilecek olan çatı tabelasının çeşitli olup olmayacağına ve kullanılacak malzemenin durumuna göre fiyatlar belirlenmektedir. Siz değerli müşterilerimiz olarak çatı tabelası ile ilgili aklınıza takılan tüm faaliyetler ve çalışmalar ile ilgili bilgileri sayfamız üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Merak ettiğiniz sorularınızı tarafımıza ulaştırarak veya bizimle iletişim kanallarımızda ulaşarak, taleplerinizin neler olduklarını dile getirip bizlere iletebilirsiniz.

Ürün Sipariş Formu

Hata: İletişim formu bulunamadı.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hüseyin KARACA
Hüseyin KARACA
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabiliriz?