+90 212 436 28 28

Sosyal Medyada Biz}

Talep Formu
Ürün, hizmet veya sorularınız için aşağıda bulunan Talep Formu'na tıklayarak form üzerinden bizlerle iletişim kurabilir fiyat teklifi alabilirsiniz .
Talep Formu

Billboard Tasarımları İle Markanıza Güç Katın

Billboard Kullanmanın Faydaları

Billboard 1990 yılında kullanılmaya başlanan ve günümüzde popüler bir hâle gelen ilk reklam alanlarından biridir.

Billboard Nedir?

Yaya trafiğinin fazla olduğu kavşak, park, şehir merkezi ve yollarda yer alan, alüminyum ve demirden üretilen billboardlar açık hava reklam araçları olarak tanımlanır. Açık hava reklam araçları 1990’lı yılların başında kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye’de ilk kez 1985 senesinde Ankara’da kullanıldıktan sonra ülkenin diğer illerine zamanla yayılmıştır. Ankara zaman faktörünün devreye girmesiyle billboard reklamlarındaki birincilik sırasını İstanbul’a devretmiştir. Açık hava reklamcılığının ilk çıktığı yıllarda alt yapı yetersiz olduğu için şehirde dağınık ve kaliteden yoksun bir görüntü vardı. Buna istinaden yerel yönetimler açık hava reklamcılığına müdahale ederek ve düzensizlik ortadan kaldırılarak bu reklamlara sınırlama ve düzen getirilmiştir. Reklam panolarına düzenin gelmesiyle beraber çarpıcı ve şık bir görüntü şehri hakîmi altına almıştır. Görselliğin kıymetli olduğu Türkiye’de açık hava reklam sektöründe sık tercih edilen billboardlar reklam mecrasında 2. Sırada yer almaktadır.

Bir çeşit açık hava reklamı olan billboard, bilgi vermek ve dikkat çekmek için kullanılan en iyi reklam yöntemleri arasında yer alır. Metropol hayat tarzının değişmesi ile insanların ihtiyaçları ve istekleri de bu yönde değişkenlik göstermiştir. Değişen ihtiyaçlar ve yaşam tarzına uyum sağlayan en önemli konular arasında yer alan reklam anlayışı her geçen gün değişimin etkisiyle gelişerek vazgeçilmez bir aşama kaydetmiştir. Yeni dünyaya hizmet eden reklam panoları yeni reklam anlayışında mutlak bir yer edinmiştir. Her şehirde karşılaştığımız billboardlar insanlara önemli konularda bilgi verir. Billboardların görsel çekiciliği olduğu için insanların dikkatini bu alana odaklamak kolay bir hale gelir.

Billboard Nerelerde Kullanılır?

İnsanların dikkatini büyük ölçüde görsellere odaklamayı başaran billboard reklamları sık tercih edildiği için açık hava reklamcılığını yüksek bir oranda geliştirmiştir. Billboardlar her çeşit reklam, ilan ve haberleri insanlara en güzel şekilde sunmaktadır. Bu reklamlar görsel olarak etkileyici ve farklıdır. Billboardların tasarımları ilgi çeken kareler ile hazırlandığı için hareketli reklamlar sunarak insanlara harikulade bir görüntü sağlar. Görüntüler daîmi olarak değiştiği için akılda kalması kolaydır, çünkü bilinçaltı yeni olan her görüntüyü kaydeder. Billboardlar şehir merkezi, yol kenarı, kavşak, kaldırım ve park gibi insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde kullanılmaktadır. Bu çeşit reklamların yoğun alanlarda kullanılması reklamın akılda kalması için olanak tanır.

Neden Billboard?

Billboardlar farklı sistemle çalışan reklam panoları olduğu için güneş ışığından enerji alarak gün içerisinde belirli saatlerde panoda bulunan ışıklar yanıp, sönme işlemi yapar. Billboardların bu özel sistemi sayesinde 24 saat boyunca aralıksız olarak reklam yapılabilir. Ayrıyeten ana kontrol ünitelerini kontrol eden el cihazları kolay bir halde servis olanağı sağlamaktadır. Billboard panolarının tamperli cam malzeme ve alüminyum dış çerçeveden üretilmesi birçok avantajı da beraberinde getirir. Panolar sağlam ve uzun ömürlüdür. Panoların üzerinde kullanılan ışıklandırmalar reklamın daha dikkat çekici ve estetik görünmesine katkı sağlar. Billboardların ayaklarında kullanılmış olan demir profiller paslanmayı engeller. Ayrıca reklam panolarındaki ayakların galvaniz ile kaplanması eskimeyi de önlemektedir. Üretim sürecinde kullanılan malzemelerin geri dönüşüm özelliğinin olması ise doğayı kirletmemek adına güzel bir algı oluşturur.

Reklam süreci için hali hazırda bulunan en etkili reklam aracı olan billboard reklam yöntemini kullanmak muazzam bir hizmet sağlar. Reklam panosunda yayınlanacak olan reklam süresini müşteri belirler ve belirlenen bu zaman dilimi içinde müşterinin 24 saat sunum fırsatı bulunmaktadır. Dolayısı ile işlek bir alanda bulunan reklam panosundaki görüntüler 24 saat yayınlandığında, reklamlar için etkileyici bir geri dönüş alınması kaçınılmazdır. Konumun iyi bir yerde olması da reklam etkisini ciddi bir miktarda arttırır.

Teknolojinin gelişmesi ve insan hayatına güçlü bir şekilde dahil olması her alanda verim sağlar. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile popüler bir noktaya gelen billboard reklamları etkili bir iletişim türü olarak modern hayatta yerini almaktadır. Modern hayat içerisinde modern bir reklam türü olarak kullanılan billboardlar son yıllarda televizyon reklamları kadar etkileyici bir aşamaya geldi. Televizyon reklamı izleyici kadar geniş bir kitleye hitap eden billboardlar ebat olarak büyük oldukları için insanların odağını çok hızlı bir şekilde üzerine çekebilir.